سایت تفریح و سرگرمی جذاب زیزا

لحظاتی برای با هم شاد بودن

داستانک طنز-مقصر فرصت طلب!!!

مقصر فرصت طلب!!!
در یک روز سرد و بارانی پاییزی یه دکتر تصمیم گرفت با ماشین شخصی خودش از نیویورک به مقصد پنسیلوانیا حرکت کنه. از طرف دیگه همزمان یه مهندس هم از پنسیلوانیا به سمت نیویورک در حال حرکت بود. مسیر هر دو هم یکی بود. در بین راه وقتی این دو ماشین به همدیگه می رسند تصادف بسیار شدیدی بین این دو اتفاق می افته. هر دو ماشین به شدت آسیب می بینن.
اما بعد از چند دقیقه به هوش میان و می بینن که زنده هستن. خیلی تعجب می کنن. اولین کسی که از ماشین خودش پیاده میشه مهندس بود که به دلیل سرعت بالا باعث این تصادف شده بود. با عجله به سمت ماشین دکتر میره و میبینه اون هم زنده هست. پس به اون کمک می کنه تا از ماشین بیاد بیرون. هر دو خسته کنار جاده می شینن.
مهندس گفت: هی مرد! تو باید من و ببخشی! سرعت ماشین من خیلی بیشتر از حد مجاز بود و من نتونستم اون و کنترل کنم! واقعا متأسفم!
دکتر : نه نه! اصلا فکرشم نکن! این که ما الان زنده هستیم خودش یه معجزه هست. با اینکه می دونم تو مقصر بودی اما هیچ شکایتی از تو ندارم! شاید خدا می خواست با این کار به ما بگه که باید انسان های بهتری باشیم. و از همه مهمتر اینکه حالا ما با هم دوست هستیم. دوست هایی که می تونیم خاطرات خیلی خوبی با هم داشته باشیم!
مهندس جواب داد: بله. موافقم. تو واقعا جنتلمن هستی. با اینکه من خسارت زیادی به ماشینت وارد کردم اما من و بخشیدی. من مدیون تو هستم. صبر کن ببینم توی ماشین چیزی دارم که بتونیم اینجا جشن کوچکی بگیریم.
مهندس  در ماشین خودش و باز می کنه و از داشبورد یه بطری مشروب باز نشده بیرون میاره و به دکتر می گه: اوه مرد. ببین من اینجا چی دارم!!!
دکتر با خوشحالی تمام، بطری مشروب و از دست مهندس می گیره و میگه:  این فوق العاده هست! بهتر از این نمیشه! بعد از اینکه نیمی از بطری مشروب و سر کشید و مست شد، بطری مشروب را تعارف کرد به مهندس اما مهندس نگرفت و گفت: ممنون آقای دکتر!! چند دقیقه دیگه پلیس می رسه! خوشبختانه مقصر مشخص شد!!!
پیام اخلاقی: بعد از تصادف مشروب نخورید!

تاریخ ارسال: چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 12:10 | نویسنده: مصطفی | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد